<< Arşive Dön

Zevkli Yarışlar

Salı Adana programını irdeleyecek olursak benim hiç bir şekilde altılı ganyanı doğru tahmin etme ihtimalimin olmadığını görüyoruz. Programı biraz cılız olarak görmüştüm ancak eksik koşabilir dediğim bütün atların aynı anda eksik koşmaları altılıyı bir anda tavan yaptırdı. Reign Of Fire, koştuğu grup ile alakası olmayan bir isim olmasına rağmen çok kötü bir performans ortaya koyarak başarısız kaldı. Bu tarz bir grupta, böylesine tempolarda kendisini asla yıkmazdım. Büyük ihtimalle gün içerisinde yaşadığı bir sıkıntı sebebiyle kötü koştu. Son ayakta ise Dark Magic'ten ziyade Gallardo'nun adeta galop yaparcasına koşması beni ters köşeye yatırdı. Bütün bunlar nazarlık olsun diyerek Çarşamba Adana yorumlarıma geçmek istiyorum. 

....

A-3 Adana Koşusu'na genel olarak bakarsak yarışta Cihanser gibi çok sert bir tempo atının olması geri sprinterlerin şansını bir nebze olsun arttıracak gibi gözüküyor. İlk kez Adana'da koşacak olmasına rağmen, sevdiği uzun mesafede tekrardan çıkan Sonalp son koşusunda orta mesafeden etkilenerek eksik koşmuştu. Bu kez istediği meafede kuvvetli sprinti ile birinciliğe adını yazdırabilir ki, sürpriz şansına sahip Alpyürek gibi bir ekürisinin olması da bizim adımıza avantaj olacaktır. Diğer bir kuvvetli sprinter olan Orçun, dili bağlandıktan sonra çıktığı ilk yarışında rakibi Balbey'e faul yaparak elde ettiği birinciliği kaptırmıştı. Bu kez uzayan mesafede biraz daha eksik koşabilir diyerek, ikinci şansı Orçun'dan önce Tümöz Bey'e veriyorum. Kendi şehrinde sevdiği mesafede start alacak isim en iyi uyum sağladığı Sadettin Boyraz idaresinde karşımıza çıkıyor. Cihanser'e fazla ayak uydurmdan arka grubu kontrol ederek, bildiğimiz viraj üzeri bindirmesini yaparak düzlüğe avantajlı çıkabilirse geriden gelecek rakiplerine de dayanma ihtimali oldukça yüksek. Orçun'a ise üçüncü şansı veriyorum. Mesafe dezavantajına rağmen, Halis Karataş avantajına sahip olan isim sert sprintiyle özlediği birinciliğe ulaşabilir. 

...

Dört gün önce katıldığı yarışta kuvvetli rakibi Affan arkasında kalırken bu gruba göre oldukça kuvvetli isimleri geride bırakmayı başaran Tarakçı, bu kez çok uygun bir grupta start alıyor. Ekürisi Taşkınsoy'un oldukça sert tempoda kaçmasını bekliyorum. Pistin ağır ölçümü de kendisi için büyük avantaj olacak olup, bu grubu da geçemezse ilgililerinin Tarakçı'yı Doğu Seferi'ne çıkarmaları en büyük isteğim olacaktır. Yine ağır-yumuşak pistte çok iyi performanslara imza atan Komançi, son koşusundaki ikinciliği ile yarış kazanacak düzeye geldiğini göstermiş durumda. Yarış içerisinde herhangi bir sorun yaşamazsa Tarakçı'nın en sıkı rakibi olacaktır. 

Bu iki safkanı rakiplerinden ön plana alsam da sağlam kurgular için bu tarz yarışlarda zaman zaman çok etkili sonuçlara imza atabilecek, uzun mesafe ve yumuşak pisti seven Serenaycan ile bir müddet aradan sonra gördüğü iki koşuyla yeterli nefese ulaştığını düşündüğüm Serdarbeyhat'ı önermek istiyorum.

...

Üçüncü ayakta ilk şans vereceğim safkan kesinlikle Big Cloud'dur. Bir müddet aradan sonra katıldığı son yarışında ön tarafa oldukça erken gelerek Tevez'i çok erken ekarte eden, düzlük başlangıcı itibariyle oldukça ciddi efor sarf ederken eline avans alan ancak bu efor sebebiyle geriden çok kuvvetli gelen Pasifika ve Dilşarbey ikilisine dayanamayan isim bugün için bu hataya düşmez ve sprint mesafesini -alışık olduğu gibi- kısaltabilirse kesinlikle bu koşuda en ağır basan isim olacaktır. Özellikle Warchief'in Tevez'e yarışla birlikte pres yapması halinde sonlardaki diri sprintiyle birinciliğe de imzasını atacaktır. 

Ancak Warchief, kendisinden süratli herhangi bir isimle koştuğu zaman öne gelmeme insiyatifini jokeyi tarafından onaylattırabilinen bir isim. Eğer yarın da Tevez ile tavşanlık mücadelesine girmek istemezse, ön tarafta ciddi bir boşluk yakalayacak olan Tevez'in 4 aylık aradan sonra katıldığı yarışta artan nefesini de hesaba katarak yakalanmayabileceğini düşünüyorum. Big Cloud'un tek ciddi rakibidir.

...

A-3 Kurtuluş Koşusu'na kuş bakışı olarak bakarsak, 1900 ve üzerindeki net performansına alıştığımız Aydemirhan, çim pistteki başarılarına alıştığımız Azaraks, yine orta mesafede katıldığı son koşusunda dağılan Amerikalı'nın öne çıktığını görüyoruz. Bu sebeplerden ilk şansı rakipleri arasında 1400 metre kum piste en yatkın isim olduğunu düşündüğüm Kader Yolu'na veriyorum. Halis Karataş'ın Azaraks'ı kantarmada boğacağını düşünmüyorum. Speedy Wolf'ün de sürat atından ziyade tempo atı oluşu, koşuyu Azaraks'ın Kayadelen önünde forse etmesine sebebiyet verebilir. Bu varsayım da ön gruba erken yanaşabilen yapısı ile Kader Yolu'nun ekmeğine yağ sürecektir. İdman pistindeki şık galoplarını da çok beğendiğim Kader Yolu benim favorimdir. 

Aydemirhan, geçen sene bu koşuda Fairson'ın boyun farkı ile gerisinde ikinci olmayı başarmıştı. Her ne kadar üstüste 12 mesafe koşusundan sonra (arada 1 tane 1800 yarışı var) bu mesafeye inecek olmasının sıkıntısını yaşayacak olsa da, geçen seneki performansını baz alarak Kader Yolu'nun ilk rakibi olarak kurguma ekliyorum. 

Amerikalı, Kurtiniadis'ten sonra Kurt ekibinin en güvendiği isim olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ufak tefek sorunlarını hallettikten sonra kuvvetli kan hattının hakkını vermeye başlayan isim,  kısa mesafelerde bu grupla baş edebilecek potensiyele sahip gözükmese de Selim Kaya avantajına sahip olması oldukça önemli bir faktör. Üçüncü sıradan kurguma ekliyorum.

Son olarak ise kumvari pistlerde iyi koşmasını beklemesem de dinçlik yarışlarında inanılmaz şeyler yapabilen Azaraks'ı, Speedy Wolf'ün ağır kanlı yapısı sebebiyle ön tarafta da boş kalma ihtimali oluşuyla kurguma alıyorum. 

...

Günün en zorlu koşusunda bir müddet aradan sonra koşacak olsa da bu tarz rakiplerine karşı başarıyla mücadele eden ve Halis Karataş ile katıldığı tek yarışını da kazanmayı başaran Dee Dee, ön tarafta Angel Of Rain ile inatlaşmaya girmez ise etkili düzlük sprintiyle bu rakiplerini geride bırakabilecek durumda. İdman pistindeki düzenli galopları ile dinçliğin de kendisine olumlu dönmesini bekliyorum. Ufak kuponlara risk edebilirsiniz desem de Dee Dee'nin eksik koşması durumunda bir çok tay birincilik mücadelesi içerisine kendilerini atacaklardır. Sıralamam şablondadır.

...

Son koşusunda dil bağı olmadan koşan, bir önceki koşusunda çim pistte, ondan önceki koşusunda da 1800 metrede koşup gerçek gücünü ortaya koyamayan Fatihcan, 1400 metrede dil bağı ile koştuğu Bursa yarışında Özmutlu gibi Adana pistinde harikalar yaratan ismin boyun farkı gerisinde ikinci kalmayı başarmıştı. Bugün bir kez daha sevdiği, pist-mesafede dil bağı takılarak koşacak olan isim Nurettin Şen imzalı son galobuyla bu yarışa katılacak olup ön tarafta Çelikkazık ve Polat Tufanı gibi iki süratli ismin oldukça sertleştirecekleri tempolarda birinciliğin en kuvvetli adayı olacaktır.

Ön taraftaki seri isimlere çok bulaşmaz ise Oğlum Alaattin, sevdiği pistte uygun rakipler yanında istediği sonucu alabilir. Neredeyse Sabri-Quaresma farkı kadar olan Bekir Gökçe-Ahmet Çelik farkının da bu safkana çokça olumlu yansımasını bekliyorum. Ön taraftaki tempo çemberine girmeden, kendi temposunu 1300 metrenin tamamına yayarak son düzlükte yeterli nefesi içinde tutabilirse, birinciliği zorlayacak bir diğer isim olmasını bekliyorum. 

G-3 Şekerpınar Koşusu'nda çok kuvvetli rakiplerle koşma cesareti gösterne Höyüklü, bir sonraki koşusunda virajı çok gerilerde dönmesine rağmen inanılmaz bir ara kapatarak tabelanın son sırasını kapmayı başarmıştı. Bugün kötü bir binici ile yarışacak olmasına rağmen oldukça sert tempoda koşulacak yarışta sprintini daha rahat atabileceğini belirterek kurgumun son sırasına ekliyorum. 

 

1.AYAK: 7,9,6

2.AYAK: 4,3,,11,8

3.AYAK: 1,3

4.AYAK: 3,1,7,2

5.AYAK: 3,,9,5,7,2,4

6.AYAK: 4,9,7

Mevzu Ganyan


Diğer Yorumları:
6 Nisan - (Cumartesi) İzmir5 Nisan - (Cuma) Bursa5 Nisan - (Cuma) İstanbulTUTAN TAHMİNLER: 24 Mart Adana - Timekeeper - 510 TL
3 Mart İzmir - Uğur Asar - 338,50 TL
26 Şubat Adana - Mevzu Ganyan - 209,43 TL TL
16 Şubat İstanbul - Mevzu Ganyan - 636,71 TL
12 Şubat Bursa - Uğur Asar - 156 TL
9 Şubat İstanbul - Mevzu Ganyan - 437 TL
4 Ocak Bursa - Uğur Asar - 337,41 TL
4 Ocak İzmir - By_Nalkapon - 127,88 TL
4 Ocak İzmir - Mevzu Ganyan - 127,88 TL
2 Ocak İstanbul - Mevzu Ganyan - 1.065,41 TL
23 Aralık İzmir - By_Nalkapon - 296 TL
22 Aralık İstanbul - Uğur Asar - 385 TL
13 Kasım Adana - Uğur Asar - 420 TL
23 Ekim Ankara - Timekeeper - 1,508 TL TL
14 Ekim İstanbul - Uğur Asar - 570 TL
12 Ekim İstanbul - Timekeeper - 1,826.93 TL
28 Eylül Bursa - Uğur Asar - 5.437 TL
27 Eylül İzmir - Timekeeper - 4,177 TL
18 Eylül Ankara - Timekeeper - 10.980 TL
9 Eylül İstanbul - Emre Demir - 312 TL
8 Eylül İzmir - Mevzu Ganyan - 861 TL
8 Eylül Ankara - By_Nalkapon - 155,76 TL
8 Eylül İzmir - By_Nalkapon - 861 TL
17 Ağustos Bursa - Uğur Asar - 162 TL
22 Temmuz Charles Town - Hasan Ali Keskin - 330 TL
22 Temmuz İstanbul - Mevzu Ganyan - 1.062,44 TL
12 Temmuz Ankara - Emre Demir - 418 TL
6 Temmuz Bursa - Uğur Asar - 1.437,93 TL
2 Temmuz Windsor - Hasan Ali Keskin - 149 TL
27 Haziran İstanbul - Emre Demir - 2.343,50 TL
24 Haziran İstanbul - Hasan Ali Keskin - 1,607 TL
21 Haziran Ankara - Emre Demir - 591 TL
1 Haziran İstanbul - Mevzu Ganyan - 1.790 TL
24 Mayıs Ankara - Halil Köse - 146 TL
15 Mayıs Ankara - Halil Köse - 121,88 TL
15 Mayıs Ankara - Hasan Ali Keskin - 121,88 TL
7 Nisan Ankara - Cengiz Gürbüz - 861 TL
3 Nisan Ankara - By_Nalkapon - 1.750,24 TL
1 Nisan İzmir - By_Nalkapon - 539,50 TL
30 Mart Bursa - Hasan Ali Keskin - 166 TL
28 Mart Adana - Hasan Ali Keskin - 897 TL
25 Mart İzmir - Hasan Ali Keskin - 1.462,18 TL
24 Mart İstanbul - Arda Koçaş - 187 TL
14 Mart İstanbul - Mevzu Ganyan - 230 TL
8 Mart Şanlıurfa - Cengiz Gürbüz - 35.134,65 TL
2 Mart Bursa - Hasan Ali Keskin - 1.248,77 TL
2 Mart İzmir - Hasan Ali Keskin - 411 TL
21 Şubat Greyville - Hasan Ali Keskin - 6.963 TL
15 Şubat İstanbul - Hasan Ali Keskin - 134 TL
15 Şubat İstanbul - Arda Koçaş - 134 TL
9 Şubat Şanlıurfa - Cengiz Gürbüz - 145 TL
8 Şubat İstanbul - Arda Koçaş - 216 TL
8 Şubat İstanbul - Hasan Ali Keskin - 216 TL
4 Şubat Adana - By_Nalkapon - 552 TL
2 Şubat İzmir - Hasan Ali Keskin - 154 TL
1 Şubat Adana - Mevzu Ganyan - 135 TL
1 Şubat Adana - Cengiz Gürbüz - 135 TL
29 Ocak İzmir - By_Nalkapon - 297 TL
29 Ocak İzmir - Hasan Ali Keskin - 297 TL
28 Ocak Adana - Mevzu Ganyan - 1.671,37 TL
27 Ocak Bursa - Cengiz Gürbüz - 413 TL
27 Ocak Bursa - Hasan Ali Keskin - 413 TL
26 Ocak İzmir - Mevzu Ganyan - 798,97 TL
25 Ocak İstanbul - Mevzu Ganyan - 164 TL
20 Ocak Bursa - Uğur Asar - 354 TL
20 Ocak Bursa - Hasan Ali Keskin - 354 TL
19 Ocak İzmir - By_Nalkapon - 898,89 TL
18 Ocak Adana - By_Nalkapon - 238 TL
14 Ocak İstanbul - Cengiz Gürbüz - 286 TL
14 Ocak İstanbul - Arda Koçaş - 286 TL
14 Ocak Adana - Mevzu Ganyan - 775 TL
13 Ocak Bursa - Hasan Ali Keskin - 934 TL
6 Ocak Bursa - Uğur Asar - 316 TL
2 Ocak Urfa - Cengiz Gürbüz - 1.977,54 TL
31 Aralık İstanbul - Arda Koçaş - 502 TL
25 Aralık İzmir - Arda Koçaş - 174,56 TL
25 Aralık İzmir - Cengiz Gürbüz - 174,56 TL
11 Aralık İzmir - Prince Of Eulleup - 693,46 TL
10 Aralık İstanbul - Arda Koçaş - 1.088,94 TL
15 Kasım Adana - Hasan Ali Keskin - 519,57 TL
9 Kasım İstanbul - By_Nalkapon - 222 TL
2 Kasım İstanbul - Arda Koçaş - 278,57 TL
28 Ekim Bursa - Uğur Asar - 572,55 TL
28 Ekim İstanbul - Arda Koçaş - 1.268,16 TL
26 Ekim İstanbul - Mevzu Ganyan - 424,94 TL
11 Ekim Ankara - Mevzu Ganyan - 3.895,44 TL
2 Ekim İstanbul - Mevzu Ganyan - 1.152,52 TL
23 Eylül İstanbul - Mevzu Ganyan - 355,96 TL
21 Ağustos İstanbul - Uğur Asar - 781,29 TL
20 Ağustos Ankara - Uğur Asar - 4,111 TL
18 Ağustos Ankara - Mevzu Ganyan - 289,64 TL
30 Temmuz Ankara - Uğur Asar - 358 TL
29 Temmuz İstanbul - Uğur Asar - 200 TL
27 Temmuz İstanbul - Arda Koçaş - 119,65 TL
22 Temmuz İstanbul - Uğur Asar - 151,82 TL
15 Temmuz İstanbul - Mevzu Ganyan - 302 TL
3 Haziran İstanbul - Mevzu Ganyan - 323 TL
25 Mayıs İstanbul - Uğur Asar - 2.481,28 TL
13 Mayıs İstanbul - Uğur Asar - 184,61 TL
11 Mayıs İstanbul - Arda Koçaş - 1.273 TL
8 Mayıs İstanbul - Mevzu Ganyan - 2.421,00 TL

Copyright © 2012 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.