porno izle sohbet tubidy tubidy

Karabeyhan -Unutulmaz Güzellik-

Bazı atlar yarış yaşamlarında pek bir başarı ortaya koymasalar da çok sevilirler. Bunların en güzel örneklerinden birisi Karabeyhan'dır. Karabeyhan, 81 yarışta 20 birinciliğe uzansa da önemli bir koşuda birinci olamadı. Yedi tane KV mücadelede rakiplerini geride bırakırken, kalan birinciliklerinin çoğunu Şartlı koşularda elde etti.
 
En önemli başarıları ise Uluslararası Boğaziçi Koşusu ile Fetih Koşusu'nda Trapper arkasında elde ettiği ikinciliklerdi. 
 
Yarış hayatının ilk senesinde vasat görüntüsü ile Eliyeşil Ekürisi için bir hayal kırıklığı idi. Erkek Tay Deneme ve Sait Akson'daki kötü sonuçların ardından kimse Karabeyhan'ın baş atlarla mücadele edebileceğini düşünmüyordu. Fakat 1995 senesinin sonunda Lockton Boy, Elbruz ve Testarosso gibi isimlerin önünde elde ettiği iki birincilik Karabeyhan'ı sınıf atlatacak ve artık Grup koşularda boy göstermeye başlayacaktı.
 
 
Fotoğraf: Kadir Çivici
 
O sene Adana'da Grup yarışlarda ikinci ve üçüncü olurken en ciddi sınavında Fatih Sultan Süleyman Koşusu'nda boy göstermiş ve Efsane Johny Guitar'ın kazandığı koşudan az farklarla dördüncü olarak ayrılmıştı. Thunder Bolt I, Sunday Surprise gibi isimlerle birlikte koşuyordu. Bir sonraki sene yine Adana'da kazanarak başlamış ve İstanbul'a gitmişti. 
 
İsmet İnönü Koşusu'nda Engin Yalçın ne yaptıysa olmadı ve Karabeyhan, bir diğer Efsane Bold Pilot ile Damista arkasında üçüncülükte kaldı. 1998 senesine yine Adana'da güzel koşularla başlayarak İstanbul'un yolunu tuttu. Belki de bu sene hayatının en verimli dönemi olacaktı.
 
Lara Koşusu'nda Pianist arkasında, Uluslararası Boğaziçi ve Fetih Koşuları'nda Trapper arkasında, TJK Koşusu'nda ise Ortak ile Trapper arkasında kalırken dönemin iyi isimlerini geride bırakmış ve henüz bir Grup galibiyeti olmasa da Açık yarış atı olduğunu ispatlamıştı. 
 
Sonraki senelerde işler pek istediği gibi gitmemiş ve KV ile Şartlı yarışlar dışında önemli mücadelelerde kendisini göstermeyi başaramamıştı. 
 
Peki Karabeyhan, bu ortalama yarış yaşamına rağmen neden bu kadar çok sevildi ? 
 
Muhteşem bir eşkale, simsiyah dona ve bu dona muhteşem şekilde uyan akıtmaya sahip olması belki de onu "Tüm Zamanların En Yakışıklı Atı" yapıyordu. Tüm zamanların en büyük ekürisi Eliyeşil formasıyla da birleştiğinde yarış içerisinde ve padokta adeta parlayan bir yıldız gibi duruyordu. 
 
 
Fotoğraf: Yunus Emre Aşık
 
Karabeyhan fevkalade bir yarış atı değildi ama tam manasıyla bir yarış atıydı. Mücadele gücü, inatçı yapısıyla eşkali birleştiğinde herkesin izlemekten zevk aldığı ve senelerce hafızalardan silinmeyecek güçlü bir at ortaya çıkmıştı. 
 
Karabeyhan aygırlık yaşamında pek fazla yavruya sahip olmadı. Eşkalini tam olarak da yavrularına aktaramamıştı. Karabeyhan'a bir hayli benzeyen yavrusu Monte Negro, katıldığı dönemdeki Gazi'nin en önemli adaylarından bir tanesiydi. Belki de ilk kez bir yavrusu Karabeyhan'ın eşkalini almıştı ve bunu kullanmayı başarıyordu. Sait Akson Koşusu'nda Miramis'in az farkla gerisinde ikincilikte kalırken, Halis Karataş Gazi'de bu ismi tercih etmiş ve koşuya büyük favorilerden birisi olarak katılmıştı. Fakat bu koşu Monte Negro'nun yarış yaşamının son koşusu oldu. Gazi'den sonra bir daha koşamadı.
 
Karabeyhan'dan ümidi kesmek üzereyken Fly By Me karşımıza çıktı. Karabeyhan ve herhangi bir yavrusu Sakarya ile ilk kez Açık yarış kazanırken, 3 yaşlılığında tam manasıyla Şampiyon bir isme dönüştü. Erkek Tay Deneme, Kocatepe, Mimar Sinan, Ankara ve en önemlisi de Cumhurbaşkanlığı'nda henüz 3 yaşında olmasına rağmen zafere uzanırken Karabeyhan'ın da nihayet hakettiği değere ulaşmasını sağlamıştı. İşin en ilginç noktası ise Fly By Me'nin donu olmasa da yapısının ve aksiyonlarının da Karabeyhan'ı oldukça andırmasıydı. 
 
Umarız Fly By Me, gerek yarış gerekse de hara yaşamındaki başarılarıyla Karabeyhan'ın kanının hakkını vermeye ve onun en değerli temsilcisi olduğunu göstermeye devam eder.
 

Copyright © 2016 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.