Cankardeşler seriye devam ediyor

İstiklal Savaşı'nı da kazandı

4 yaşlı Arap atları için 2005 yılından bu yana düzenlenen G1 İstiklal Savaşı'nın 2015 yılındaki galibi bu sezonun en çok konuşulan isimlerinden biri olan Cankardeşler (Yalaz – Bedel.2 / Tunca) oldu. Selim Kaya ile bu önemli zafere ulaşan Cankardeşler'in bitiriş derecesi 2100 metre mesafede, çim pistte 2:23:87 olarak gerçekleşti. 

Festival kapsamında ülkemizde at binen yabancı jokeylerden Gallardo ile start alan Toros Aslanı (Özgünhan) ikinci, Erbabam (Saruhanağa) üçüncü, Azmi Reis (İbocan) ise dördüncü oldu. 

Yarış hayatına 12 Mayıs 2014'te kazanarak başlayan Cankardeşler, bugüne dek start aldığı 21 koşuda üstün bir başarı göstererek İstanbul, Bursa, Adana ve İzmir'de farklı mesafelerde, farklı pist şartlarında 16 koşu kazandı. Bu koşuların içinde G1 Haralar, G1 Çanakkale Zaferi, G2 Plevne, G3 Orhangazi, G3 Saim Önhon, G3 Çukurova, G3 Şekerpınar, A3 Domaniç, A3 Karacabey, A3 Berk, A3 Yeşiloba koşuları da bulunuyor. Sahibi Muzaffer Can tarafından yetiştirilen şampiyon safkanın, İstiklal Savaşı galibiyetiyle kariyer kazancı 2.657.700 TL'ye çıktı. 

16 Mayıs - (Cumartesi) Adana

Yazılar hazırlanıyor...

16 Mayıs - (Cumartesi) İstanbul15 Ağustos - (Cumartesi) AnkaraCopyright © 2015 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.