Babasının izinde

Sabırlı'nın oğlu Yıldırımbey, Haliç'i temizledi

Büyük İngilizlerin sezon içindeki en önemli koşularından biri olan G1 Haliç Koşusu, 27 Haziran Cumartesi günü Veliefendi'de koşuldu. Koşuyu, favori safkan Yıldırımbey (Sabırlı - Dicoş / Sun Music) jokeyi Halis Karataş ile 1:35:33 yaparak kazandı. 

4 ve yukarı yaşlı 10 safkan İngiliz atının start aldığı koşunun ikinciliğini ABD’den festival dahilindeki koşularda at binmek üzere gelen Gallardo'nun bindiği PERFECT WARRIOR (Perfect Storm-Star Flicker/Woodman) elde ederken, Özcan Yıldırım ile koşuya katılan MARVELOUS IRON (Bernstein-Princess Aries/Royal Anthem) üçüncü, Ahmet Çelik'le koşuya katılan SANZATU (Bin Ajwaad-Red Fact/Asakir) da dördüncü oldu.

2 milyona dayandı

2 yaşlılığında start almayan ve yarış hayatına geçtiğimiz kış sezonunda Adana Yeşiloba Hipodromu’nda başlayan YILDIRIMBEY, G1 Haliç Koşusu zaferiyle birlikte başarılarına bir yenisini daha ekleyerek kariyerinin 22. startında 12. birinciliğine uzanırken kazancını da 1.990.080 TL’ye yükseltti. 4 yaşındaki safkan bugüne kadar ki birinciliklerinin 9’unu çim, 3’ünü ise kum pistte gerçekleştirdi.

Sabırlı'nın kopyası

Ülkemiz atçılığının en önemli şampiyonlarından biri olan ve uluslararası arenada da göğsümüzü kabartan başarılara imza atmış Sabırlı'nın hayatını kaybettiği için ne yazık ki aygırlık kariyeri çok uzun sürmedi. Sabırlı'nın bugüne dek koşan 35 tayından 20 tanesi kazanmayı başardı. Aygırın şüphesiz en başarılı temsilcisi ve sahalarımızda Sabırlı'dan esintiler sunan oğlu Yıldırımbey'dir. Zencirbey, Toprakbay, Gazella, Civanhan gibi listed galibi temsilcilere sahip olan aygırın toplam kazancı 4 milyon 800 bin liraya kadar ulaşmıştır. 

 

 

16 Mayıs - (Cumartesi) Adana

Yazılar hazırlanıyor...

16 Mayıs - (Cumartesi) İstanbul15 Ağustos - (Cumartesi) AnkaraCopyright © 2015 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.