Yabancı jokeyler umduğunu bulamadı

Peslier ve Gallardo'nun haftasonu karnesi. Gallardo Türkiye'ye geldiğine pişman oldu

Dünyanın en önemli jokeylerinden biri olan Fransız jokey Olivier Peslier ile İspanyol asıllı jokey Antonio Gallardo, Gazi Koşusu için geldikleri Veliefendi’de katıldıkları diğer koşularda da başarılı olamadı.

Peslier, Gazi’de Seddifi, Nenehatun’da Wakanda, Anafartalar’da Lord of Pera, Haliç’te El Conquerador, Begüm Atman Karataş adına bu yıl ilk kez düzenlenen koşuda da Emika ile tabela dışında kaldı.

Gallardo iki kez ikinci

Kurtel Ekürisi tarafından İstanbul’a getirilen Gallardo ise Peslier’e göre daha başarılı bir haftasonu geçirdi. Haliç’te Perfect Warrior, Arap atlarına ait İstiklal Savaşı Koşusu’nda da Toros Aslanı ile ikincilik çıkaran Gallardo Gazi’de Lucky Moment, Zübeyde Hanım’da Warrior Princess, Nenehatun’da Ist Time To Sea ve Anafartalar’da da Big Heart ile ilk dört içerinde kendine yer bulamadı.   

Ceza yedi

Haliç Koşusu’nda Perfect Warrior’a binen Antonio Gallardo, İstanbul Komiserler Kurulu tarafından son düzlükte usulsüz ve fazla sayıda kamçı kullanımı nedeniyle cezalandırıldı. Uluslar arası geçerliliği olan bu cezaya göre, 7 gün süreyle at binemeyecek olan Gallardo’nun bir daha Türkiye’ye gelmeyeceği öğrenildi.

16 Ağustos - (Pazar) AdanaCopyright © 2015 galopturk.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. galopturk.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir. galopturk.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.