İzmir'de iki ve altıncı ayak banko

Damla Eser

Yazan: İsimsiz (2010-09-30 01:09:33)
Öncelikle Özbaylım konusuna dikkat çektiğiniz için teşekkür ederim. Bileceğiniz gibi bu tip yarışlarda jokeye izin verilen 50 kg olmasıdır. Hatta tüzüğe göre jokey yarış esnasında belirlenen ağırlıktan yalnızca 2 kg farklı olabilir. Bir kere jokeyin kilosu yarıştan önce 2.150 kg çıkıyor. Yarıştan önce bu 150 gr fazlalık gözden kaçıyor. Burada hakemlerin ve komiserler kurulunun hatası bulunuyor. Sayın A.Sözenin ağırlığı yarıştan sonra 2. Tartı diye tabir ettiğimiz yarış sonrası ölçümde içtiği su ve kazanmasının şerefine ikram edilen meşrubatı içince 52.700 kg olarak ölçülüyor. Jokey hafif gelse yine bir itirazımız olmayacak. Zaten at sahibi ya da belirli şahıslar tarafından yarışa fesat karıştırmak istense jokey gereğinden hafif ağırlıkta ata bindirilir. Değinmek istediğim bir başka konu ise bir arkadaşım İngilterede çok hatrı sayılır, ağırlık ölçüm araçları üreten bir firmada ARGE bölümünde çalışıyor. Kendisiyle görüşmemin sonucunda öğrendim ki askılı tartı diye tabir ettiğimiz tartıların sallanma sonucu +-400 gr kadar hata payına sahipmiş. Üstelik zaten ağır bir şekilde koşan atın sahibinin, yetiştiricisinin, antrenörünün, seyisinin ve yarış severin günahı nedir? Bir yetkili şahıstan bu konu hakkındaki ayrıntılı açıklamayı merakla bekliyoruz.
Yazan: ahmet alakuş (2010-09-30 08:34:36)
degerli abicim ben 2numarayı tek gectim vealtılıyı tutturdum bundan sonra ne olur yorumunu bekliyorum
Yazan: çetin kaya (2010-09-30 11:21:53)
sayın tahminci verdiğiniz tahminlerin bali sırasını değiştirin hipodrom casusunun verdiği tahminler ile tıpatıp aynı hiç yakışmadı alıntıya gerek yok kendiniz birşey katacaksanız orada yazın........
Yazan: DAMLA ESER (2010-09-30 15:52:15)
sayın tahminci verdiğiniz tahminlerin bali sırasını değiştirin hipodrom casusunun verdiği tahminler ile tıpatıp aynı hiç yakışmadı alıntıya gerek yok kendiniz birşey katacaksanız orada yazın........Sevgili ÇETİN KAYA yazmış olduğun maile istinaden sana şunu belirtmek isterim ,bizler yorumlarımızı koşulardan bir gün öncesi ve belirli saat dilimleri aralığında gönderiyoruz.Ve yazmış olduğun gibi hiç kimsenin yorumunu ve tutmuş olduğu safkanı alıntı yaparak değil kendi çabalarımız ve araştırmalarımızı bilgi birikimlerimizi katarak ,geç saatlere kadar tüm koşuları ve yarışacak safkanları tek tek inceleyerek kendi kurgumuzu siz değerli yarışseverlere sunmaya çalışıyoruz.Eleştirmen çok doğru bir davranış ama bilmeni isterim gönül rahatlığı ile söylüyorum herhangi bir yorumcunun kurgusunu alarak bu özel sitede yorum yapmak asla doğru olmaz.Sevgi ve Saygılarımla.Bol şans diliyorum.